Koncert z okazji jubileuszu „Rodny Zemi“

III Koncert z okazji XV-lecia „Rodny Zemi”

odbędzie się 1 maja o godz. 17.00 w Teatrze Miniatura w Gdańsku Wrzeszczu przy ul. Grunwaldzkiej 16.

Koncert będzie miał zupełnie inny charakter niż dwa poprzednie. Przypada w X-tą rocznicę śmierci pierwszej redaktorki programu Izabelli Trojanowskiej. Wykonywane utwory wprowadzą nas więc w klimat wspomnieniowy. Będą piękne pieśni kaszubskie oraz sporo recytacji, między innymi wierszy jej dedykowanych. Natomiast na telebimie przypomniane zostaną dokonania I. Trojanowskiej. W związku ze śmiercią Jana Pawła II również część poezji oraz pieśni (także obrazów z telebimu) dedykowane będą temu największego w dziejach z Polaków – wśród nich przypomniane zostaną jego słynne słowa skierowane do Kaszubów.

Ważnym punktem koncertu będzie tym razem promocja dzieła Jerzego Stachurskiego o tytule „Naczynia połączone mowy. Statczi sparłãczoné mòwë”. Jest to zbiór poezji napisanej w ostatnich latach. Są tam między innymi liczne wiersze nagrodzone w prestiżowych ogólnopolskich konkursach. Stachurski jest stałym współpracownikiem „Rodny Zemi”. Do współpracy zaprosiła go I.Trojanowska niemal na samym początku istnienia programu.

Zapraszamy gorąco.

Informujemy także, że już w kolejną niedzielę, 8 maja o godz. 16.00 odbędzie się kolejna promocja tomiku J. Stachurskiego w Zespole Szkół w Czeczewie, którego poeta jest dyrektorem. Organizatorem są Oddziały ZKP w Baninie i Przodkowie oraz ZS w Czeczewie i Rada Sołecka Czeczewa. Również serdecznie zapraszamy!

Eugeniusz Pryczkowski – redaktor „Rodny Zemi”

Овај унос је објављен под Некатегоризовано. Забележите сталну везу.